Dobrze ubrane

Dobrze wyglądam = dobrze się czuję, czyli co nieco o zasadach ubioru.

Niezależnie od wieku, odkąd stajemy się tylko świadome swojego wyglądu, a wiec już jako małe dziewczynki, chcemy poprzez strój wykreować swój wizerunek i w ten sposób sterować opinią innych na nasz temat. Na początku nieświadomie, wybierając na przykład kolor różowy, aby odróżnić się od chłopców lub upodobnić się do księżniczki, poprzez eksperymenty modowe w czasach szkolnych, aż do pełnej świadomości wyglądu w dorosłości. Niektórym przychodzi to łatwiej, z większym wyczuciem własnego stylu, inne wspomagają się poradnikami tudzież kolorowymi magazynami.
Skąd bierze się w nas taka potrzeba zadbania o swój wygląd?
Otóż ubranie stanowi ważny element wyrażania osobowości człowieka i ma kolosalne znaczenie w procesie oceniania innych ludzi. A zatem, nawet jeśli zgadzamy się ze stwierdzeniem, że „nie szata zdobi człowieka” to i tak nie pozostaniemy całkowicie obojętne na strój drugiej osoby.

Autoprezentacja, czyli m.in. nasz wygląd stanowi bowiem nieunikniony aspekt codziennych kontaktów zawodowych i prywatnych. A sukces życiowy człowieka w ogromnym stopniu zależy od tego, jak postrzegają i oceniają go inni. Dlatego też warto, abyśmy były świadome wrażenia wywieranego przez siebie i umiały właściwie nim kierować.

Zakres tematyczny warsztatu:

1. Analiza kolorystyczna typu urody

2. Zasady ubioru eleganckiej kobiety

3. Trendy a dress code, czyli jak pogodzić bycie modną i elegancką

4. Mankamenty figury a właściwy dobór fasonu stroju

5. Rola dodatków w kształtowaniu wizerunku

Termin warsztatu: zapraszamy po wakacjach
Miejsce: Katowice, Kompleks konferencyjny Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Teologiczny,                                  ul. Jordana 18; www.jordana18.katowice.pl/dojazd.htm
Prowadzący: Iwona Ekkert- Kołodziej, psycholog, doradca ds. wizerunku, trener
Koszt udziału w warsztatcie: 150 zł
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 882 034 259  lub 663 95 95 30 albo pisząc maila na adres: a.kowalczuk@fundacja-kultury.eu
Zgłoszenie na warsztaty

Notka o trenerze:

Iwona Ekkert-Kołodziej

Z wykształcenia psycholog, doradca ds. wizerunku, trener. Absolwentka Szkoły Trenerów Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK w Krakowie oraz Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty-Art w Krakowie. Architekt wnętrz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Autorka i trenerka szkoleń z zakresu umiejętności społecznych i psychologii zarządzania. Specjalizuje się w zagadnieniach autoprezentacji, w oparciu o mechanizmy psychologiczne, analizę kolorystyczną, zasady dress code i bieżące trendy. Dodatkowo, stylizacje wnętrza traktuje jako nieodłączny element kreowania wizerunku.

Posiadając wiedzę z zakresu psychologii, w tym autoprezentacji, stylizacji i wizażu oraz psychologii architektury i dekoracji z największą przyjemnością zajmuję się tematyką kreowania wizerunku.Zwłaszcza, że sama fascynuję się światem mody i trendami, z których warto czerpać inspiracje. Myślę, że zawód stylisty wymaga wielowymiarowej wiedzy, dzięki której strój, dress code i umiejętność poruszania się współgrają z cechami osobowości, czy też podkreślają właśnie te cechy, które w danej sytuacji chcemy ujawnić, a wnętrze naszego domu staje się dopełnieniem całego obrazu samego siebie”.