Ubieranie – kodowanie

Czyli kreowanie  wizerunku w pracy. Zasady służbowej elegancji.

Stroje i moda traktowane są z reguły, jako tematy trywialne, godne plotkarskich tygodników, a nie naukowej analizy. Tymczasem – z psychologicznego punktu widzenia – ze stroju wyczytać można o nas więcej niż nam się wydaje. Ubranie stanowi ważny element wyrażania osobowości człowieka i ma kolosalne znaczenie w procesie oceniania innych ludzi. Nie można ukryć, że efekt pierwszego wrażenia- tak ważny w kontaktach biznesowych- w dużej mierze zależy do tego, jak wyglądamy. Nic dziwnego, zatem, że wiedza nt służbowego wizerunku stała się nieodzowna w naszym życiu zawodowym.

Współczesny świat biznesu, polityki czy mediów obliguje nas do dbania o swój wygląd. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z taką presją na kreowanie wizerunku osób lub firm. Nienagannie skomponowany i spójny wizerunek to gwarancja powodzenia negocjacji oraz szansa na zwiększenie mocy retorycznej wypowiedzi. Mówiąc o biznesowym wizerunku, mamy na myśli elegancję, klasykę i obowiązujące zasady, które czasami mogą być rozluźnione do stylu casual czy też sportowej elegancji.

Zakres tematyczny warsztatu:

1. Analiza kolorystyczna, czyli diagnozowanie typu urody
2. Analiza sylwetki
3. Dress code w pracy, czyli ABC damskiej elegancji
4. Najkorzystniejsze połączenia kolorystyczne w biznesie
5. Sztuka wiązania apaszek / Sztuka wiązania krawatów
6. Rola dodatków w kształtowaniu wizerunku biznesowego

Termin warsztatu: kwiecień 2013
Miejsce: Katowice, Kompleks konferencyjny Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Teologiczny, ul. Jordana 18;  www.jordana18.katowice.pl/dojazd.htm
Prowadzący: Iwona Ekkert- Kołodziej, psycholog, doradca ds wizerunku, trener
Koszt udziału w warsztatach: 200 zł

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 882 034 259  lub 663 95 95 30 albo pisząc maila na adres: a.kowalczuk@fundacja-kultury.eu

Zgłoszenie na warsztaty

 Notka o trenerze:

Iwona Ekkert-Kołodziej

Z wykształcenia psycholog, doradca ds. wizerunku, trener. Absolwentka Szkoły Trenerów Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK w Krakowie oraz Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty-Art w Krakowie. Architekt wnętrz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi., autorka i trenerka szkoleń z zakresu umiejętności społecznych i psychologii zarządzania. Specjalizuje się w zagadnieniach autoprezentacji, w oparciu o mechanizmy psychologiczne, analizę kolorystyczną, zasady dress code i bieżące trendy. Dodatkowo, stylizacje wnętrza traktuje jako nieodłączny element kreowania wizerunku.

Posiadając wiedzę z zakresu psychologii, w tym autoprezentacji, stylizacji i wizażu oraz psychologii architektury i dekoracji z największą przyjemnością zajmuję się tematyką kreowania wizerunku.Zwłaszcza, że sama fascynuję się światem mody i trendami, z których warto czerpać inspiracje. Myślę, że zawód stylisty wymaga wielowymiarowej wiedzy, dzięki której strój, dress code i umiejętność poruszania się współgrają z cechami osobowości, czy też podkreślają właśnie te cechy, które w danej sytuacji chcemy ujawnić, a wnętrze naszego domu staje się dopełnieniem całego obrazu samego siebie”.